تومان000000000

طرح های صنعتی غیر قابل ثبت شامل چه مواردی می شود ؟

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: آبان ۲۷, ۱۳۹۶

  • قیمت تخفیف: تومان000000000

  • شرایط: جدید

  • موقعیت مکانی : ایران

  • استان: تهران

  • شهر: تهران

  • تلفن: 42143

  • بازدیدها: 112

توضیحات

به موجب ماده ۲۰ قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری ایران مصوب ۱۳۸۶ ، هر گونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هر گونه شکل سه بعدی با خطوط، رنگ ها و یا بدون آن، به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی است. در یک طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییر ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی باشد.
با توجه به قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوب ۱۳۸۶ و آیین نامه اجرایی آن مواردی را که طرح های صنعتی قابل حمایت نیستند را می توان به شرح ذیل احصاء کرد :
۱- طرح های صنعتی که اصیل و جدید نباشند.
با توجه به ماده ۲۱ قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوب ۱۳۸۶ و بند (۱) ماده ۸۴ آیین نامه مربوط، طرح هایی که جدید یا اصیل نباشند، قابل حمایت نیستند.
ماده ۲۱ قانون یاد شده از اصطلاح ” جدید ” تعریف کرده است. به موجب این ماده، طرح صنعتی زمانی جدید است که از طریق انتشار به طور محسوس و یا از طریق استفاده به هر نحو دیگر قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه ، بر حسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه برای ثبت در هیچ نقطه ای از جهان برای عموم افشاء نشده باشد.
همچنین به موجب ماده ۸۴ آیین نامه ، طرح صنعتی جدید باید با رعایت مفاد ماده ۲۱ قانون طرحی است که قبل از تسلیم اظهارنامه و یا قبل از تاریخ ادعای حق تقدم ، همانند آن به عموم عرضه نشده است.
در قسمت اخیر ماده ۸۴ آیین نامه در رابطه با تعریف اصالت آمده است : ” … طرح صنعتی در صورتی اصیل محسوب می شود که به طور مستقل توسط طراح پدید آمده و وکپی و تقلید طرح های موجود نباشد، به نحوی که از دید یک کاربر آگاه، متفاوت از طرح هایی باشد که قبلاَ در اختیار عموم قرار گرفته است.

تماس بگیرید:
info@companyregister.ir
۰۲۱-۴۳۹۲۷ , ۰۲۱-۴۲۱۴۳ , ۰۲۱-۴۲۰۱۷ , ۰۲۱-۴۲۰۳۷۰۰۰
خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک ۹۰

برچسب ها :

دیدگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید