تومان1

شرایط ثبت موسسه ترک اعتیاد

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: مهر ۳۰, ۱۳۹۶

  • قیمت تخفیف: تومان1

  • شرایط: جدید

  • موقعیت مکانی : ایران

  • استان: تهران

  • شهر: تهران

  • تلفن: 0219669

  • بازدیدها: 102

توضیحات

امروزه اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یکی از معضلات بهداشتی ، روانی و اجتماعی در جهان مطرح می باشد و عدم اطلاعات کافی یکی از مهم ترین دلایل گسترش و گرایش به اعتیاد می باشد

برای مبارزه با اعتیاد مراکز و موسساتی ایجاد شده است تا با اگاهی دادن و درمان با این معضل اجتماعی مبارزه نماید ،جهت بررسی این موضوع در ابتدا تعریفی از اعتیاد و مواد مخدر ارائه خواهیم نمود:
اعتیاد چیست:
اعتیاد یک بیماری اصلی، پیش رونده و كشنده است. این عارضه، نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک مادۀ روان گردان یا تأثیر گزار بر ذهن و یا رفتاری که مارا در برابر ميل بیش از حد، ناتوان می کند می باشد. اعتیاد به عنوان حالتی که در آن بدن انسان برای انجام فعالیت های عادی خود به یک ماده یا یک رفتار خاص وابسته می شود تعریف شده است. زمانی که که ماده مورد نیاز در اختیار بدن قرار نمی گیرد یا انجام رفتاری که شخص معتاد بدان وابسته شده است امکان پذیر نمی باشد، نتیجه کار بروز علائم خماری يا محروميت است.بنابراین اعتیاد را می توان اجبار به انجام کاری تعریف کرد که فرد از پی آمدهای زیانبار آن آگاه است.
خدمات شرکت ترک اعتیاد
مركز درمان سوء ‌مصرف مواد (که بنا بر آيين‌نامه مركز ناميده خواهد شد) به مركزي اطلاق ميگردد كه امكانات ارائه خدمات درماني سم‌زدائي و خدمات پيشگيري از عود و درمان‌هاي غيرداروئي و در صورت اخذ مجوز واحد درمان وابستگي به مواد افيوني با داروهاي آگونيست،‌ درمان سم‌زدائي و نگهدارنده (طولاني‌مدت) را با داروي آگونيست افيوني براي درمان سرپائي معتادان دارا باشد. البته توجه داشته باشید كليه اين خدمات بايد منطبق با پروتكل درمان سوء‌مصرف مواد (كه توسط معاونت سلامت ابلاغ مي‌گردد) باشد.
مراکز ده گانه مجاز درمان اعتیاد عبارتند از :
۱-مرکز درمانی بستری
۲- مرکز درما ن سرپایی وابستگی به مواد
۳- مرکز بهبودی اقامتی
۴- مرکز کاهش
۵- مرکز اقامتی یا ری گروه ها همتا
۶- مرکز اقامتی درما ن اجباری
۷- مرکز بلند مدت اجتماع درما ن مدار
۸- مرکزاقا مت اجباری سلامت محوری ( مرکز درما نی پلیس مدار )
۹- واحد درمان با دارو های اگو نیست
۱۰ – مرکز کاهش اسیب
هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند طبق ضوابط و مقررات صدور مجوز برای مرکز درمان سر پایی و راه اندازی مرکز وابستگی به مواد ، مرکز اقامتی میان مدت ، مرکز اقامتی خود یاری گروه های همتا ، مرکز اقامتی بلند مدت اجتما ع درمان مدار و مرکز کاهش اسیب از طریق بهزیستی و یا دانشگاه ها علوم پزشکی مجاز اقدام نماید – مرجع صدور مجوز سایر مراکز صرفا دانشگا های علوم پزشکی خواهد بود
شرایط ثبت موسسه ترک اعتیاد

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک ۲۷۷، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه ۵، واحد ۱۰
تلفن: ۹۶۶۹-۰۲۱
ایمیل: info@sabticall.com

برچسب ها :

دیدگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید